Weekend w Legnicy we dwoje

Weekend w Legnicy we dwoje

Weekend w Legnicy we dwoje dla niektórych może wydawać się mało atrakcyjną propozycją, ponieważ przyzwyczailiśmy się, iż romantyczne chwile spędza się w Wenecji lub Paryżu. Jednakże okazuje się, że nie trzeba wcale jechać tak daleko, aby znaleźć się w urokliwym miejscu. Legnica może pochwalić się ładnymi parkami, fontannami, zabudową oraz pięknym zamkiem piastowskim. Dlaczego warto tam pojechać i gdzie spędzić noc?

Weekend w Legnicy

Na chociaż jeden romantyczny weekend we dwoje powinna znaleźć sobie czas każda para. Wydaje mi się, że każda para ma taki czas. W którym każdy jest bardzo zabiegany i nie ma za wiele czasu dla drugiej osoby. Właśnie wtedy warto zorganizować sobie wspólny weekend. Wyjechać we dwoje, aby odpocząć od życia codziennego, wzmocnić więzi i po prostu odpocząć. Co więcej, tego typu wyjazd nie musi być drogi. Oczywiście, większość kobiet chciałaby udać się na romantyczny weekend we dwoje do Wenecji lub Paryża, lecz to się wiąże z kosztami, na które nie zawsze można sobie pozwolić.

W momencie, w którym tego typu odpoczynek jest potrzebny, a budżet ograniczony, warto udać się do urokliwego miejsca. Przy wyborze celu podróży powinno się zwrócić uwagę, aby dana lokalizacja oferowała różnorodne formy rozrywki. Plany mogą pokrzyżować nieprzewidziane zmiany warunków atmosferycznych, więc szkoda, żeby przez to wyjazd się nie udał.

Weekend w Legnicy to dobry wybór!

Jeśli nadal zastanawiacie się, gdzie warto udać się na romantyczny weekend we dwoje, to podpowiadam, że dobrym rozwiązaniem jest Legnica. Przede wszystkim nie jest to bardzo popularny cel podróży na tego typu wyjazdy, co dodaje jej dodatkowego uroku. Znajdziecie tam wiele ciekawych i zarazem nieoczywistych atrakcji, które na pewno zapewnią dużo zabawy oraz pozwolą się wyciszyć i zrelaksować. Jednym z ciekawszych miejsc jest ulica Świętego Jana, Akademia Rycerska, kościół św. Jana Chrzciciela oraz Muzeum Miedzi. Spacerując wokół tych miejsc, można rozprężyć się i odzyskać siły.

Osoby, które uwielbiają zwierzęta oraz tropiki na pewno odnajdą się w Legnickiej Palmiarni. Co więcej, została ona wybudowana w 1989 roku i można w niej podziwiać wiele gatunków roślin z przeróżnych stron świata. Muszę też wspomnieć, że poza palmami, bananowcami oraz figowcami znalazło się tam miejsce dla egzotycznych ptaków, które polubiły się ze zwiedzającymi.

Wybierając się na spacer, warto wziąć ze sobą kłódkę, ponieważ można ją zawiesić na moście zakochanych jako symbol uczuć. Słynie on z tego, że zakochane pary przypinają kłódki, a następnie wrzucają klucz do rzeki na dowód swojej miłości.

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest Park Miejski, który nazywany jest mekką zakochanych. Znajduje się w nim wiele pięknych fontann, ławek i kilometrów ścieżek.

Weekend w Legnicy we dwoje

Weekend w Legnicy we dwoje powinien być zwieńczony ładnym hotelem

Hotel Nowodworski jest idealną propozycją dla par – warto skorzystać z oferty magiczny wieczór we dwoje, które chciałyby spędzić romantyczny weekend w Legnicy. Znajduje się on w zabudowaniach pałacowych w ponad 100-letnim budynku. Warto dodać, że jest on położony nad brzegiem Kaczawy, przy pałacowym parku, w którym znajduje się wiele starych drzew. Pokoje są urządzone komfortowo i nawiązują do pałacowego wystroju. Bez wątpienia jest to idealne miejsce dla pary szukającej chwili dla siebie.

No Comments

Post A Comment