Legnica wydarzenia kulturalne – Jak i gdzie powitać jesień?

Legnica wydarzenia kulturalne – Jak i gdzie powitać jesień?

Legnica wydarzenia kulturalne – powitanie jesieni. Z końcem września nadchodzi jesień, a z nią liczne powitania tej pory roku. W sobotę 21.09 w Legnicy odbędzie się już druga edycja festynu słowiańskiego. Oczywiście, nie zabraknie na nim licznych koncertów zespołów folkowych, atrakcji dla dzieci, warsztatów z rzemiosła oraz różnego rodzaju zabaw dla najmłodszych i dorosłych. Gdzie się wybrać i jak powitać jesień?
Legnica wydarzenia kulturalne - dla dzieci

W tym roku w Polsce mieliśmy naprawdę ciepłe lato, co więcej wydaje mi się, że nawet te najbardziej ciepłolubne osoby miały w pewnym momencie dość gorąca. Jednakże mimo wszystko przez większość czasu było przyjemnie i można powiedzieć, że pogoda nas rozpieściła. Niestety, nadszedł wrzesień, a z nim jesień. Oczywiście, nie oznacza to, że od razu spadnie temperatura, zaczną się wiatry oraz deszcze. Mimo wszystko należy się na nią przygotować, lecz nie oznacza to, że kończy się czas na imprezy plenerowe. Wręcz przeciwnie koniec lata, a początek jesieni jest świetną porą na wybranie się na wydarzenia kulturalne związane z powitaniem tej pory roku.

Legnica wydarzenia kulturalne – Świętowisko

W najbliższą sobotę (21.09), czyli w początek kalendarzowej jesieni odbędzie się kilka imprez związanych z przywitaniem jesieni. Jedną z nich jest Świętowisko, czyli słowiańskie powitanie jesieni. Jest to już druga edycja festiwalu, który jest skierowany zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Co więcej, przypomnianych zostanie wiele zabaw sprzed lat, które najmłodszym mogą być nieznane. Na pewno ciekawą atrakcją będą pokazy drużyny wojów, które przeprowadzi Wrocławska Drużyna Rekonstrukcji Historycznej.

Legnica wydarzenia kulturalne - jesień

Dla dorosłych również zostały przygotowane liczne i interesujące stoiska. Przede wszystkim płci pięknej na pewno przypadnie do gustu biżuteria, która inspirowana jest Słowianami oraz Wikingami. Ponadto pojawią się wystawcy z innymi ręcznie wykonywanymi produktami między innymi: naturalnie robionymi olejami, tradycyjnymi słowiańskimi strojami, czy świecami z wosku pszczelego. Warto też wspomnieć, że na scenie poza zespołami folkowymi pojawi się również występ Teatru Avatar oraz Złotych Dzieci. Niewątpliwie jest to świetna propozycja na spędzenie czasu w sobotę.

Jak spędzić pierwszy jesienny weekend?

Wiem, że nie wszyscy lubią zorganizowane imprezy, lecz takie osoby mogą również spędzić jesienny weekend w ciekawy sposób. W związku z tym, że nadeszło ochłodzenie, to jest to idealna pora na wybranie się na długi spacer do Parku Miejskiego. Spośród innych parków wyróżnia się on wieloma pięknymi ścieżkami. Co więcej, znajduje się w nim wiele fontann, które można podziwiać godzinami. Na uwagę zasługuje również Palmiarnia, w której znajduje się wiele gatunków ptaków, roślin oraz oczywiście palm. Warto też dodać, że niższe temperatury sprzyjają zwiedzaniu, więc w komfortowych warunkach można wybrać się na przykład do zamku.

Legnica wydarzenia kulturalne

Legnica idealnym miejsce na weekend

Poza festiwalem Legnica wydarzenia kulturalne – Świętowisko warto też przyjechać do tego miasta na weekend. Legnica oferuje wiele interesujących atrakcji, lecz dodatkowo w jej okolicy znajdują się przeróżne turystyczne miejsce. Hotel Nowodworski może być idealną bazą noclegową, ponieważ jednego dnia można zwiedzić Legnicę, a kolejnego wybrać się na przykład do Lubiąża, aby zwiedzić Opactwo Cystersów.

No Comments

Post A Comment