Legnica atrakcje

Legnica atrakcje

Legnica atrakcje, jest to miasto, które jest również zwane Małą Moskwą. Kryje za sobą nie tylko wspaniałą i bogatą historię. Jest to zarówno miasto zabytków, zieleni ale też atrakcji dla tych większych i mniejszych żądnych przygód podróżników.

Legnica atrakcje – co warto zobaczyć ?

Najważniejszym miejscem, od którego powinniśmy zacząć spacer po Legnicy jest ulica Najświętszej Marii Panny. Jest to jedna z najstarszych ulic tego miasta. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć na jednym z jej końców, czyli w kościele Najświętszej Marii Panny. Piękna XII wieczna świątynia posiada liczne witraże oraz zjawiskową emporę organową i organy. Po wyjściu warto udać się na drugi koniec ulicy, czyli do katedry św. apostołów Piotra i Pawła. Przechodząc obok licznych zabytkowych kamienic, mijać będziemy między innymi dom tkacza oraz odrestaurowane kamienice w stylu secesyjnym. Na końcu przepięknym gotyckim portalem zaprasza nas katedra świętych apostołów Piotra i Pawła. Warto wejść, aby zobaczyć bogate wyposażenie oraz detale architektoniczne świątyni.

Nie trzeba nigdzie daleko chodzić, aby delektować się kolejnymi historycznymi budynkami i miejscami. Tuż obok znajduje się Legnicki rynek. Możemy tutaj podziwiać Akademię Rycerską, rzeźbę Julka, teatr miejski czy mozaikę kopernikańską. Nie sposób pominąć muzeum miedzi. Znajdziemy tu zbiory zarówno techniczne jak i artystyczne związane z przetwarzaniem i obróbką miedzi, czyli metalu, z którego słynie ten region

Jeśli chodzi o zabytki i architekturę warto wybrać się również do galerii sztuki, zamku Piastowskiego czy Tarninowa, czyli dzielnicy bogaczy i radzieckich generałów. Są to tylko niektóre atrakcje z których słynie Legnica.

Legnica czyli miasto zieleni

Nie każdy wie ale Legnica znajduje się w Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. Nie dość, że przy ulicach spotkamy liczne zdobiące miasto zieleńce, to znajdują się tutaj dwa duże parki. Park miejski, mieszczący się w centrum miasta, kryje bogatą w drzewa i około czterysta gatunków roślin Palmiarnię. Klimat tego miejsca tworzą wszechobecne egzotyczne ptaki oraz oczko wodne, w którym pływają ryby. W północno-zachodniej części miasta, mieści się natomiast Park Gdański, w którym znajduje się kąpielisko Kormoran. Jest to świetne miejsce na wypoczynek podczas letnich wypadów zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów.

Legnica – atrakcje dla dzieci

Oprócz wyżej wymienionych już miejsc, do których na pewno warto wybrać się z Waszymi pociechami, dodać możemy kilka pozycji. Jeśli znudziła Was już trochę historyczna część miasta atrakcji innego typu możecie szukać między innymi w Centrum Rekreacyjnym Nibylandia, Parku Rozrywki Play City lub Parku Trampolin Jump Heaven. Jeżeli jesteście miłośnikami obcowania z przyrodą na pewno spodoba Wam się w Parku Bielańskim czy bardziej dzikim i nieodkrytym Lasku Złotoryjskim.

To tylko kilka miejsc, które wybraliśmy aby zachęcić Was do odwiedzenia Legnicy. Jak widać jest to miasto atrakcji, w którym na pewno nie da się nudzić. Jeśli chcecie w pełni skorzystać ze wszystkiego co Wam proponuje i odkryć jeszcze więcej zabytków warto wybrać się tutaj na weekend. Aktywny i bogaty w zwiedzanie wypoczynek można połączyć z wizytą w świetnie położonym, posiadającym wysokiej jakości usługi hotelu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

No Comments

Post A Comment