Co to jest doba hotelowa?

Co to jest doba hotelowa?

Co to jest doba hotelowa? Dla wielu osób odpowiedź na to pytanie jest oczywista, lecz okazuje się, że nie dla wszystkich. Najczęściej używając słowa doba mamy na myśli 24-godzinną dobę, lecz w przypadku hoteli, hosteli oraz apartamentów na wynajem czas, który można spędzić w wynajętym pokoju, nie jest już taki oczywisty.

Co to jest doba hotelowa - odpowiedź

 

Co to jest doba hotelowa?

Doba hotelowa określa czas, w jakim można przebywać w danym hotelu, hostelu lub wynajętym mieszkaniu. Co więcej, jeśli obiekt oferuje inne udogodnienia, które zawarte są w cenie noclegu np. basen. Również w czasie doby hotelowej można z nich korzystać. Przyjmuje się, że najczęściej w dniu przyjazdu zaczyna się ona od godziny 14:00, a kończy w dniu wyjazdu o 12:00.

Oczywiście, nie są to sztywne ramy czasowe i każdy obiekt może ustalać swój własny przedział czasowy. Jednakże panuje opinia, że doba hotelowa nie powinna trwać krócej niż 20 godzin. Wynika to z dobrych praktyk hotelarskich, lecz warto wiedzieć, że prawo nie reguluje tej kwestii.

Czy można przyjechać wcześniej do hotelu?

Bardzo często zdarza się tak, że docieramy do miejsca docelowego o kilka godzin wcześniej, niż rozpoczyna się doba hotelowa. W momencie, w którym mamy ze sobą walizki, to większość osób chce jak najszybciej odebrać klucze od pokoju. Zostawić tam swoje rzeczy i udać się na zwiedzanie. Część hoteli jest w stanie spełnić niestandardowe prośby związane z zakwaterowaniem, lecz nie zawsze jest to możliwe. W zależności od obłożenia może okazać się, że pokój będzie można odebrać wcześniej. Jednak w sezonie są na to małe szanse.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o walizki, to istnieje bardzo duża szansa, że obsługa hotelowa pozwoli zostawić je w recepcji. Co w pewien sposób może być dla niektórych dużym ułatwieniem.

Zakwaterowanie po nocnym locie

Nie da się ukryć, że w nocy odbywa się wiele lotów. Często osoby, które go odbywają, są zmęczone i chcą jak najszybciej znaleźć się w hotelu i odpocząć. Niestety, jeśli doba hotelowa zaczyna się dopiero o 14:00, a Ty udasz się do niego np. o 2:00, to może okazać się, że pokój nie będzie jeszcze dostępny. W takich przypadkach warto wykupić dodatkową dobę hotelową, która poprzedza przyjazd. Dzięki temu, po dotarciu do hotelu będziesz miał gwarancję, że pokój będzie już gotowy.

Co to jest doba hotelowa

Co to jest doba hotelowa – Przedłużenie doby hotelowej

Wiele osób często myśli, że z przedłużeniem doby hotelowej nie będzie problemu. Okazuje się, że akurat w tej kwestii hotele są bardzo rzadko elastyczne. Istnieje o wiele większa szansa na wcześniejsze zameldowanie. Spowodowane jest to faktem, że najczęściej zaraz po oddaniu kluczy od pokoju, wkracza do niego obsługa sprzątająca, która przygotowuje pokój dla następnych gości.

Pokoje sprzątane są codziennie w określonych godzinach i jeśli ktoś przeciągnie dobę hotelową nawet o godzinę, to może okazać się, że obsługa nie zdąży już w ten dzień go posprzątać. Hotele nie mogą pozwolić sobie na sytuację, w której mają pusty pokój.  Jeśli jest on nieposprzątany, to może narazić hotel na starty, ponieważ może okazać się, że ktoś złoży na niego rezerwację.

No Comments

Post A Comment